Sex až na prvním-posledním místě?

 Jak tomu je v dlouhodobých vztazích?

Dámy, přiznejme si to – chlapi sex milují! Dá se říct, že ho dokonce nezbytně potřebují! Oproti nám ženám mají muži mnohem vyšší produkci testosteronu, která přirozeně podporuje i větší chuť k intimním aktivitám. Něžná pohlaví se často nechávají ovlivnit zaplavením hormonů a emocí, vnímají proto sex jako akt a projev lásky. Muži to tak dramaticky neprožívají. Sex je pro ně jako forma uvolnění, odreagování a ta část dne, kdy si užívají chvíle příjemného spojení se svojí milovanou, například po všech náročných povinnostech v práci. 

A však to neznamená, že sex berou zcela na lehkou váhu! Právě podle sexu, jeho kvality a toho jak dokáží uspokojit svojí partnerku většinou vnímají i společnou “kompatibilitu” a posuzují, zda vztah klape.

Položme si ruku na srdce, když to v posteli skřípe už na začátku známosti, jen těžko se nám vidina dokonalého vztahu zrealizuje. Opačně, klape – li to v posteli, dokáže to prodloužit životnost vztahu, který je v mnoha jiných směrech dysfunkční…

V začátcích známosti jsou intimní chvíle páru přirozené, intuitivní … Endorfiny, nadšení a zamilovanost sexu naprosto prospívají. Vztah je většinou velmi “čerstvý” kdy si dva lidé nestihli naplno projít společnými konflikty. Vše je nové, neprozkoumané.. a ti dva se sebe navzájem jednoduše nemohou “nabažit”

Spokojená je i žena.. a dvakrát spokojený je především muž! Žádné bolesti hlavy, otrávené obličeje.. ani poznámky :” jeeee… no tak rychle, za dvacet minut už vyndávám kuře z trouby!” A teď upřímně .. Jak to mnohdy vypadá v dlouhodobých vztazích – dva, tři, čtyři roky ..? 

Kdy spolu pár čelí běžnému dennímu životu a s tím spojenými nepříjemnostmi? Žena nabyde dojmu, že má muže nadobro jistého. Silné pilíře vztahu už jsou vybudovány. Zejména je-li jejich vztah korunován zásnubním prstenem. A tak často v sexu “poleví”. Z každodenní příjemné chvilky se tato aktivita začne provozovat párkrát do týdne, následně párkrát do měsíce. Iniciativa jednoduše upadá.

Později začíná soutěž  o to “Jak nejrychleji zašlapat mužské ego do země” s výhrou v podobě nevěry! To je varianta konání sexu ve formě “odměny” po mužově neustále opakovaném doprošování.

Zatímco je sex muži odpírán, je důležité vědět, že jeho chuť a libido neupadají. Potřeba je stále stejná a právě to bývá častým důvodem nevěr a následně rozpadů, na pohled fungujících vztahů. Vědomí, že zbytek života bude sex jednou měsíčně… ještě k tomu ne s radostí, to je těžký balvan, co chce málokterý muž dobrovolně táhnout. I když svoji polovičku bezmezně miluje, začne se jednoduše poohlížet jinde, kde se zbavit  přebytečného testosteronu. Většinou tomu předchází přehnané sledování pornografických stránek.

Při denních starostech, problémech.. změně nálad – nezapomínejme na to, že máme doma muže – samce!

Hlídejme si proto aby bolesti hlavy, pracovní povinnosti – které si necháváme na doma, výkyvy nálad a neodkladné úklidy – nezazdily zcela náš intimní život. Sex má mimo jiné pozitivní vliv i na naší imunitu.

V dlouhodobém vztahu si naopak můžete dovolit sdílet mnohem více erotických fantazií, zjišťovat mnohem více o našem protějšku a jeho preferencích v tomto směru.. Využijte toho, nestyďte se. Brát sex pouze jako občasnou “povinnost” je obrovská škoda. Je to zabiják vztahu. 

Při dnešních možnostech a dostupnosti všemožných specializovaných prodejen – milostný život těžko může upadnout do stereotypu, pokud tomu budou oba zúčastněný věnovat dostatek snahy. V tomto směru je opravdu důležitá komunikace!

Není-li nálada delší dobu, přiznejme si to… a zkusme ji přepnout.. jednoduše vnímat sex jako hru 😉 !

Ruku v ruce s tím jde i to, jak se cítíme ve vlastním těle! Například jako motivace držet se fit mi vždy slouží krásné nové prádlo. Hned se hubne i cvičí mnohem lépe!

Otevřenosti se míry nekladou. Pojem “normální “ a “nenormální” v sexu neexistuje. Každý pár si hranice nastavuje sám. Avšak nedoporučuji uplatňovat praktiky, které jsou Vám a Vaší nátuře už od pomyšlení proti srsti… proto s experimenty s mírou a opatrně, zásahy do naší psychiky jsou mnohdy nevratné! A Žádný muž nám za to nestojí, dámy !!! To si prosím pamatujte.

Závěrem bych chtěla podotknout, že “živočišnost” je právě TO, na co muži reagují nejvíc! Nedopusťte aby se z Vás stala nudná , strnulá deska bez chtíče. Nemluvím o uplatňováni vulgárních, sprostých , sexuálně agresivních projevech a chování. To nám nepřísluší… ale je důležité nezapomínat umět ukázat a projevit svoji ženskost a sexualitu ve správných chvílích, ve správné společnosti. Váš partner to vždy ocení!

Žena, která si dokáže naplno udržet a hlavně užít krásu svého těla, si zároveň dokáže dlouhodobě udržet spokojeného muže po svém boku!

Lia Kees

info@liakees.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *