Nechybujete i Vy na začátku známosti?

Aneb “Pouhý měsíc uplynul od našeho slibného seznámení..a vtíravý pocit, že se mi vyhýbá se postupně stává realitou..”

Proč muž, původně nadšený z nového seznámení s námi, po měsíci zcela ztratí zájem?

Vžijte se do role majitelky luxusní restaurace. Na jeden večer si u Vás zarezervuje stůl muž na úrovni. Jedná se o velmi důležitého hosta, přichází sám! Vznese požadavek, že menu, které budete podávat, sestavíte Vy sama dle vlastního vkusu.

Jediné co víte je, že má rád hovězí maso… zbytek je tedy zcela na Vaší fantazii.

Obsluhu jeho stolu, kam můžete kdykoliv dohlédnout, svěříte svému nejlepšímu číšníkovi. Vše je nachystáno – bezchybně prostřeno, hraje příjemná hudba .. panuje skvělá atmosféra. Začínáte servírovat. Podávaný předkrm si muž evidentně vychutnává, sledujete z povzdálí jeho spokojené reakce. Po konzumaci odkládá příbor.. číšník sklízí talíř, v klidu nechá hosta vychutnat sklenici vína. Důležité je načasování, tudíž před donáškou hlavního chodu chvíli čekáte aby jste podpořili větší chuť k jídlu. Všímáte si prázdné číše, číšník ji doplní. V krátkém okamžiku následuje hlavní chod. Filet Mignon z výběrového masa s lanýžovým přelivem! Trefa! Při příjemném závanu lanýžového aroma si všímáte, že to byla skvělá volba. Jídlo chutná. Je řada na poslední chod. Po vynikajícím dezertu gastronomický zážitek končí. Následuje placení, s poděkovaném přichází i velkorysé spropitné. Spokojený zákazník se Vám v následujícím týdnu opakovaně vrací do restaurace. Díky ideálnímu načasování, skvělému jídlu, osobnímu přístupu a dobré atmosféře.

Následně si vybavte obdobný scénář – s menším rozdílem, že tento důležitý host přijde do Vaší restaurace, kde je vše perfektně nachystáno, ale po usazení ke stolu kolem něj začne pobíhat nervózní, zmatený personál, místo předkrmu do něj nevybíravě rvete obrovskou porci hlavního chodu.. V průběhu konzumace přistává na stůl zapomenutý předkrm. Nastává katastrofa, korunovaná dvěma dezerty v kombinaci s lahví bílého vína, kterou si zákazník vůbec neobjednal. Pohroma vznikla i pres nejlepší snahu ukázat, že u Vás v podniku máte všeho HODNĚ a IHNED.

Zmatený vytočený zákazník hradí účet a už se k Vám do restaurace nevrátí, i když jídlo bylo velmi dobré, nedostal čas vychutnat  si ho tak, jak by chtěl.

Zřejmě se ptáte jaká je souvislost gastronomického zážitku se začátkem našich známostí s muži?

Vyobrazila bych to následným přirovnáním

 • Fáze seznámení : první vyměněné zprávy mezi Vámi a novým objevem, pozvání na kávu, první schůzka (příjemné neznámo, ladíte vzájemné shody, sympatie.. ) = to je PŘEDKRM! Malá, lákavá, chutná porce…
 • Dějství druhé : První společná noc (erotický náboj a nesmělá poznání) tvoříte si postupně zážitky , nicméně je to stále počáteční fáze.. znáte se velmi krátce .. = HLAVNÍ CHOD, čas ukázat co je v nás. Přiměřená porce – ne moc , ne málo .. ještě musí zůstat místo na dezert!
 • Dějství třetí : Vídáte se delší dobu, navštěvujete se několikrát týdně.. postupně spolu žijete …( jste regulérní fungující pár ) =  ČAS NA DEZERT – Nastává ten moment, kdy si na partnera můžete začít klást nároky a ze sebe zároveň vydávat to nejlepší (předvádět svá vynikající kulinářská umění, dávat všestrannou péči, projevovat naplno lásku…) Vkládáte do vztahu více času, přizpůsobujete se Vašemu novému společnému soužití.

Nejčastějším důvodem ztráty zájmu muže bývá, že od ženy dostane všechny tři chody najednou, předčasně … a příliš velkou porci.

Dámy se někdy můžou až přetrhnout v nezdravé snáze k sobě muže co nejdříve přivázat. A tak klidně po druhém / třetím rande, kdy si s protějškem “sednou” si zbrkle malují společnou budoucnost. Začnou na muže různými způsoby “tlačit”. Kladou na něj neúměrné nároky podtržené nevinnou žertovnou narážkou, že už je přeci jen a jen jejich …

Muž se nemusí vůbec snažit. Jediné co investuje, je trocha jeho pozornosti. Stane se, že chybí i pozvání na pěknou večeři a už se octne u ženy v posteli.

Po první společné noci se slečny derou do kuchyně aby uvařily tu nejlepší( na provedení nejsložitější) snídani. Ve snaze ukázat svoji šikovnost nadějné adeptky na zakládání hnízdečka, završeného manželským svazkem. Dámy jsou to pohotové, nonstop k dispozici, vždy na telefonu! Vlastní život takřka odloží… “Z práce domů a čekat až se mi Můj nový Miláček ozve”!

Ty, které do práce nechodí, odkládají postupně své koníčky/kamarádky. Časem ztrácejí témata, kterými by daného muže mohly překvapit neb se v jejich životě přestává dít cokoliv zajímavého. Začíná to být bohapustá nuda.

V průběhu pár týdnů už  chlap nemá, co objevovat. Nedozvídá se nic nového. Intuitivně cítí prázdnotu jejich nabídky. Přímo v souvislosti s tím, že za minimální snahu dostal úplně vše, co máte.. a ještě něco navíc! Hra je pro něj u konce… začne se postupně stahovat. Načež mu v průběhu začnou chodit zprávy typu : Je všechno v pořádku, jsi ok? Neudělala jsem Ti něco? .. Proč se ke mně takhle chováš?

Objekt zájmu nevšímavě odepíše za pár dní.. odskočí si jednou v týdnu , dle nálady, vykonat milostnou fyziologickou potřebu a dál už to nikam nesměřuje.

Zoufale po kamarádkách začínáme sbírat názory a rady, copak by za tou změnou mohlo stát… Vedlo jeho “přílišné pracovní nasazení“ až k úplnému syndromu vyhoření a proto nepíše? MY holky dokážeme vymyslet spousty důvodů v touze svojí nešťastnou kamarádku uklidnit. Přitom by stačila jedna věta : “Děvče, nemá o Tebe zájem!”

Chcete-li být pro muže zajímavá, nesmí Vás být na začátku vaší známosti “MOC”

Užívejte si postupné poznávání v delším čase. Dávkujte “odměny” tím mám na mysli společné chvíle, projevy náklonnosti, frekvenci vyměněných zpráv a jejich OBSAH. 

Nechte si příběhy o svých ex, příšerném otci nebo matce s kterou nemůžete vyjít, někdy na později.. Mluvte o příjemných věcech, ptejte se.. poznávejte. Každý člověk nám může sdělit něco zajímavého. Naučte se víc naslouchat,víc vnímat, pamatujte si!

Bezduché Tlachání si nechte pro kamarádky! Obrázky a motivační citáty typu “jsme nejlepší kamarádi a milenci zároveň” jsou v mých očích naprostá blbost, pokud vedle sebe nemate zženštilé stvoření.  

Velká míra otevřenosti je určitě v dlouhodobém vztahu podstatná. Některá témata (blíže rozvedu v následujícím článku ) si však chytře nechávejte na odpolední kávu v ženském kruhu . Chlap není kámoška, pamatujte si to !

Žijte si svůj život z prvopočátku vztahu tak, jak jste ho žila.

Není důvod se kvůli nové, krátké známosti, přetrhnout a rušit všechny své původní plány. Má to většinou kontraproduktivní výsledek!

Důležité je – tvořit si vlastní zajímavé zážitky! (mnohdy slouží jako vhodná témata při prvních schůzkách ) Naučte se být zajímavou a žádoucí!  Pracujte na své ženské energii a přitažlivosti.  Věnujte se  nadále svým přátelům, koníčkům, sebevzdělávání. Ponechte si svoji vzácnost, netlačte na pilu!

Chlap bude o to více motivován si ve Vašem programu doslova vydobýt “kousek místa” .. věřte mi 🙂

Nezmatkujte!

Nedělejte ze sebe “davajky” za pouhý kompliment a trochu pozornosti. Takových je spousty, buďte jiná. 

“Výši” Vaší hodnoty jako ženy si určujete VY SAMA. Nastavte proto laťku o trochu výše, než jste doposud praktikovala. Zasloužíte si to! (Nenechte se nikdy odrazovat, shazovat a ovlivňovat názory širokého okolí a nebo jízlivých pseudo- kamarádek!)

Nechte muže ať se snaží jako první, dle toho odvíjejte své následné akce. Nepředbíhejte! Vyplácí se to… 

(V ípaděže chcete vyřešit konkrétní situaci – neváhejte mne kontaktovat  info@liakees.com)

Lia Kees

6 Comments

 1. Naprosto skvělý článek a naprosto pravdivý, jen škoda, že jsme to nevěděly dříve🤩🙄😎.
  Jaký je tvůj názor na sex s novou známostí, co povazuješ ze svého hlediska za přiměřené?

  1. Zdravím Marketo, dekuji za nazor i za cas na precteni tohoto textu 🙂 !
   Na toto tema bude jeden z nasledujicich clanku, kde si to rozebereme.. a budu se tesit na Tvůj dalsi názor!:-)
   Hezky den, Lia

 2. Super, super ❤️… zdravím, ale přijde mi, že jste spiš chápající pro muže… chtela bych víc pochopení i pro ženy – napriklad muž kdyz si takhle namotavá víc žen, jak to zjistit? Věřit muži ikdyž je žena nejistá z jeho minulosti?

  1. Zdravím Peto <3 určitě takový clanek take přijde brzy ... 🙂 dekuji za názor i za nápad na téma. pozdravuji LK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *