„Nechci, abys chodila do práce, postarám se o Tebe!“

Pohádka, nebo peklo?

Určitě jste někdy slyšely o seriálu „Zoufalé manželky“ nebo třeba „Real housewives of Miami“.

Pointou těchto seriálů je sledovat vybrané momenty životů žen žijících po boku movitých partnerů. Nádherné domy, drahá auta, přepychové šatny plné těch nejlepších kousků od předních světových návrhářů, manželova platební karta nonstop k dispozici.

Život jako v pohádce! Tyto dámy mají většinou jedinou starost – namalovat se a uvést se do královského lesku! Excelentní vzhled podmínkou. O chod domácnosti se starají pouze zřídka, protože na to mají hospodyni. Pracující manžel vystupoval za každých okolností jako mírumilovný a chápající partner, se zájmem svoji ženu uspokojit ve všech směrech. Dokonalost! Žádné hádky ani výčitky.

Když jsem v mládí se zaujetím sledovala pár dílů těchto pustoprázdných seriálů, utvořila jsem si naivně dokonalou představu o svém životě a o tom, jak by vztahy měly vypadat. Partneři, které mi osud do života přihrával, splňovali vždy většinu mých kritérií. Avšak se ze mě po jejich boku nikdy nestala „žena v domácnosti“. Měli zájem posouvat mne “vpřed” předávat mi své znalosti i zkušenosti.

Nikdy nezazněla ta kouzelná věta: „Nechci, abys chodila do práce, postarám se o Tebe!“

Díky známostem a zázemí svých protějšků jsem po dobu svého „dospívaní“ měla vždy možnost pracovat. Jednalo se většinou přímo o firmu partnera či jeho známých, dále jsem zkoušela zrealizovat vlastní projekt ve sféře modelingu “ModelsWeekend”. Sbírala jsem zkušenosti. Náplň práce nebyla náročná. Nijak mne to ovšem nenaplňovalo. Byla jsem ráda, „že něco dělám“, hlubší smysl či určitý cíl jsem v těch činnostech nehledala. Finanční pomoc protějšku mi umožnila si vždy odložit nějaké peníze „stranou“. Matka mě vždy vedla k rozvážnému zacházení s penězi a dnes jsem vděčná za to, že jsem ji v určitém věku poslechla. Našetřený kapitál a vlastní bydlení mi posloužili k dnešnímu dni jako záchranný kruh v oceánu plném změn a nejistot. Modeling, focení jsem brala vždy jako svůj koníček, případně příjemný bonus, pokud se podařilo nafotit dobře honorovanou zakázku. Pochopila jsem, že druhá Adriana Lima ze mě nebude :-)))), tudíž ani v tomto směru jsem nenašla samu sebe a nechala si modeling jen jako občasný přivýdělek. Tíhla jsem vždy k psychologii, psaní, motivaci a coachingu. Odvahu začít se seberealizovat v tomto směru jsem však získala až v posledním roce. Hledala jsem se. 

Střídavě divoká období skončila, kdy jsem potkala svého, v tu dobu, pro mě „osudového muže“ a konečně slyšela ta slova, která jsem někde v regálu svých ideálních představ měla zařazena.

„Nechci, abys chodila do práce, postarám se o Tebe!“ „Budu Tě rozmazlovat, hýčkat. Stačí, když Ty se postaráš o mě!“

Ta fráze zazněla a já měla pocit, jako bych právě našla poslední dílek, který mi chyběl k dokončení celé mojí utopické „životní skládanky“.

Zamilovanost a nadšení mi nasadily růžové brýle s tak tlustými skly, že jsem bezhlavě přehlížela odsouzeníhodné momenty v prvopočátku naší známosti, která se poté překlopila do dvouletého vztahu. Začali jsme spolu žít, cestovat, užívat si jeden druhého. Můj vlastní život šel ovšem kradmo stranou. Všechny moje nápady na jakékoliv podnikání či výdělečnou činnost byly vždy naráz smeteny ze stolu. Snůška argumentů mě pokaždé umlčela a zbavila chuti oponovat. Nulová podpora. S oblibou mi vždy bylo podsouváno, že nejlépe se hodím na vykonávání funkce „ženy v domácnosti“ a nedisponuji dostatečnými vlastnostmi k úspěchu v jakémkoli jiném oboru. Pričemž mé dosavadní úspěchy a dobré výsledky nic neznamenaly.

„Proč se vůbec snažíš? Nejlépe uděláš, když budeš jen doma, peníze Ti dám!”

Finance měl pod plnou kontrolou partner, musela jsem odůvodňovat vše, za co jsem kdy chtěla utratit. Ústupků a kompromisů z mé strany postupně přibývalo, podvědomě jsem se víc a víc cítila nepřirozeně svázána. Finanční závislost a nulová svoboda mě doslova ničily. Mé znechucení z celé situace mě přimělo k rozhodnutí tento vztah nadobro ukončit.

Ačkoliv jsem zastánkyně „staré školy“ a dle mého názoru by potenciální partner měl být schopný zajistit rodinu, žena by nikdy neměla na úkor vztahu ( už vůbec ne ve fázi poznávání se ) odložit veškeré své aktivity i výdělečné činnosti a stát se na partnerovi zcela závislou. Byť se tak zpočátku muž netváří, časem nabyje dojmu absolutní jistoty a hra bude dřív nebo později u konce, vymění Vás za jiný kus. Kdo by doma chtěl mít dlouhodobě okoukaný model nečinného příživníka?:) Viděla jsem ve svém okolí nejeden podobný případ…

Krása v dnešní době plné možností plastických úprav a vychytávek není nic neobvyklého, proto být jen „krásná“ prostě nestačí. Konkurence je v tomto směru obrovská, je jednoduše zapotřebí mít něco navíc.

Soběstačnost zvyšuje sebevědomí, sílu a jistotu ve svých schopnostech. Dává svobodu! A když jsme vnitřně svobodné – jsme šťastné.  To je ta správná energie, kterou musíte vyzařovat. 

Instinkt nás přitahuje k těm, kdo nás mohou učinit šťastnými. 

Proto nehledě na vztahy a známosti – budujte svůj život. Tvořte si své vlastní příběhy! Věnujte se svým koníčkům – není ojedinělým případem, že se z toho postupem času může stát i Vaše zaměstnání, když to vezmete za správný konec. 

Zkoušejte, hledejte, žijte! Věřte si!

Nikdy se nenechte bezhlavě nalákat do pasti muže ( často manipulátora ), který již od začátku podceňuje či dokonce shazuje Vaše schopnosti a láme Vás do role nerovnocenné partnerky, bez možnosti vlastního názoru. 

Chcete-li být šťastnou, sebevědomou ženou, prožívající naplněné partnerství – nesmí být Vaším jediným atributem, na který v životě spoléháte, Váš vzhled. 

Soustředíte-li se na sebevzdělávání, seberealizaci, lásku k sobě samotné, budete věnovat čas aktivitám, které Vás v životě posouvají vpřed, získáte tak tu správnou energii a náboj – díky nímž budete do svého života přitahovat ty správné osoby a hlavně partnery. Vše vždy začíná u nás samotných.

Lia Kees

Řešíte – li konkrétní situaci neváhejte mne kontaktovat info@liakees.com 

11 Comments

 1. Dobrý deň, super čítanie a veľká pravda. Ste úžasná mladá,krásna a inteligentná žena, čo je vražedná kombinácia🤍.
  Prajem Vám krásny deň a vlastne cely život. Veľa šťastia, teším sa na nový článok
  Denisa

  1. Dobry den, Deniso. Moc si vazim Vašeho názoru i komplimentu.. <3 kezby takových zen jako jste Vy bylo vice 🙂 !
   At se Vam dari! Novy clanek pristi tyden. Krasny den.. a vlastne cely život - i Vam !

 2. Tak tohle jsem od Vás opravdu nečekala. Je úžasné, že jste prozřela.👍
  Jste velmi empatická a inteligentní a ještě o Vás uslyšíme.
  A dokážete to sama, protože budete cítit vnitřní svobodu. Něco, co se nedá koupit za žádné peníze.
  Krásný den.

  1. Vando, děkuji za krásná slova !:-) Máte naprostou pravdu, vnitřní svoboda je pocit zcela nenahraditelný. Ať se Vám daří ! Krásný den LK

 3. Dobrý den, čtu každý váš článek a každý je super. Ve spoustě věcech máte pravdu a určitě se spousta žen ve vašich článcích najde. Já jsem v tomto asi vyhrála. Mám manžela, který se o nas finančně stará a já se starám o naše tři děti a zároveň pracuji(mám to jako koníčka) a všichni jsme spokojeni. Přeju i vám aby jste našla toho pravého M.

  1. Dobrý den, Michaelo. Děkuji Vám za názor ! Moc jste mě potěšila . Věřím, že péče o tři děti je mnohdy o hodně náročnější, než kdejaké zaměstnání.. Je skvěle, že i přesto si najděte čas na své aktivity. Jak píšete práce – koníček. Jsem moc ráda, že jste spokojená a šťastná. Takový model vztahů pro mne zní ideálně !!:-) At se Vám daří. Krásný den, LK

 4. Ja si myslim, ze ten vas partner ma asi nejakou zkusenost. A proutracet penize za picoviny (resp. nejake divoke napady na podnikani) je strasne jednoduche. A pravdepodobne by to stalo vice nez jakekoliv osobni utraty.

 5. hezky clanek, takze rozchod? Nechce se mi tomu verit. Pry jste pila velmi alkohol. Jak to vidite vy? zajimal ny me clanek na tema “alkohol v partnerstvi”

  1. Dobrý den Adame. O tématu ” alkohol v partnerství ” popřemýšlím. Co se týká výlevů mého expartnera.. na pomluvy a lži lze nesnáz reagovat. Je to tvrzení proti tvrzení 🙂 nedovolím si o sobě tvrdit, že jsem naprostý abstinent, který se alkoholu nikdy nedotkl, avšak od závislostí či přílišného užívání mám opravdu daleko… Důvody rozchodu, který byl mimo jiné MYM rozhodnutím, leží opravdu jinde.. Hezký den, Lia

 6. Dobry den. Rada ctu Vas blog. Po precteni tohoto clanku se mi tak honi hlavou jak asi vypada bezny den zeny, ktera se “pouze” stara o sveho muze? Pokud jsou deti, je to jasne, ale bez deti…. Musi to byt preci siiilena nuda.. Nebo se pletu? Preji Vam hodne sily a stesti do budoucna. ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *