Klíčové ingredience pro skvělý sex

Asi by většina z nás lhala, kdyby tvrdila, že se nad tématem sexu a jeho kvality nikdy nezamýšlela. S tím jde ruku v ruce i myšlenka a hodnocení vlastního „výkonu“ při této aktivitě.

Dobrý sex, jak jistě víme, může kolikrát přidat na životnosti i vztahu, který je v mnoha aspektech nefunkční. A naopak – špatný sex může výrazně zkomplikovat vztah jinak dobře fungující.

Muži navíc postelové aktivity doslova milují. Jak tedy můžeme jeho kvalitu výrazně zlepšit a co to vlastně znamená „mít dobrý sex“?

Jedním z předpokladů dobrého sexu je správná komunikace!

U párů, které mívají dlouhodobě nevyřčené a dále nevyřešené konflikty kvalita i frekvence sexuálních aktivit klesá. Vztah se dostává do nerovnováhy a dopady tohoto stavu končí v mnoha případech rozchodem či nevěrami. Chcete-li tomu, dámy, předejít, komunikujte se svým protějškem a řešte brzy konflikty týkající se věcí, které vám přijdou podstatné, aby se mezi vámi pročistila atmosféra. Naštvaným odpíráním či „dávkováním“ sexu nic nespravíte. Spíše tak jdete dalším problémům naproti.

Při intimním spojení hraje obrovskou roli vnímání, přijetí a znalost vlastního těla. Otevřená mysl, fantazie a „umění vypnout“. Ptala jsem se mužů, co je pro ně znamená „dobrý sex“. Odpověď ve většině případů zněla zhruba takto: „Když vidím, že si to se mnou žena užívá a baví ji to!“

Nejsou to tedy, dámy, žádné akrobatické výkony. Jde pouze o umění opravdu si vychutnat danou intimní chvíli a dát průchod všem svým momentálním emocím, poslouchat své tělo a umět si říci, co mi dělá dobře a co ne.

Pokud se vám tedy často stává, že jste myšlenkami jinde i při samotném aktu, protějšek to ve většině případů vycítí (zároveň mu tím dáváte beze slov najevo, že vás to jednoduše nebaví) a kvalita sexu tímto opět rapidně klesá.

Nejvíce se na sexu také odráží to, jak o něm přemýšlíme. Máme-li sex za „manželskou povinnost“ a když už na něj dojde, tak hlavně honem rychle zhasnout světla a ať už je to u konce – to není ta správná forma zábavy a zážitku ani pro jednoho z vás. Bereme-li však intimní aktivity jako formu uvolnění, projevení sebe samé, možná prostoru pro občasné překvapení svého protějšku, pak se dostáváme na zcela jinou, tu správnou, vlnu!

Posílením své ženské energie a sex-appealu vzrůstá i libido a sebevědomí, které při dobrém sexu zajisté nesmí chybět!

Cítit se dobře a sexy ve vlastním těle je dle mého naprostý základ.

Různí muži mají různé preference. Krása je v očích toho, kdo se dívá. Proto neexistuje ideální postava, existuje však ideální pocit… a to ten váš!

Necítíte-li se dobře nahá, je třeba na tom začít pracovat. A začít se musí u jídla! Konzumace opakovaně zpracovávaných potravin, fastfoodů, příliš sladkého jídla naše libido neposílí. Jedná se o potraviny s velmi nízkou energií, které nemají ty správné živiny pro naše tělo. Svíčková s pěti knedlíky – to sexy nezní, ani nevypadá! Kdežto takový salátek s jahodami a gorgonzolou doplněný pomerančovým dresinkem přidá na lehkosti, zdraví a následně i posílí vaše libido! Zelenina, ovoce, barevné a lehké pokrmy – to je jídlo, kterým vám radím, abyste zásobovaly své tělesné schránky. Vynikající je také přísun endorfinů po sportovní aktivitě, zvolte proto aktivnější životní styl. Jak strava, tak pohyb, mají dopad i na intimní chvilky v našich životech. To mi věřte.

Krásné nové prádlo

Čas od času je dobré si projít šatník a šuplíky. Neshromažďujte nehodící se či staré spodní prádlo. V dnešní době je na trhu spousta značek, u kterých je možné pořídit si nové nádherné sety za velmi příznivou cenu.

Krajkové prádlo krásně podtrhne vaši ženskost. Naučte se takové prádlo umět nosit. Dodá vám na pocitu ženskosti i na sebejistotě. (Pro mne je navíc nové prádlo motivace ke sportu a zdravé stravě. Krásné tělo v krásném prádle – to je nenahraditelný pocit!)

Překvapte svůj protějšek ve večerních hodinách nevšedním novým modelem… Zajisté to ocení jako skvělou součást vášnivého večera.

Pozor na stereotyp

Pokud si v jisté restauraci oblíbím nějaké jídlo, jsem schopná si ho objednávat stále dokola. Tedy dokud se ho nepřejím… Pak je čas na změnu. A tak je to se vším.

V dlouhodobých vztazích tedy nedovolte, aby váš sex dopadl stejně a získal jednu jedinou formu opakující se stále dokola. „Nepřejezte“ se ho.

Obohaťte občas vaše intimní chvilky něčím jedinečným – fantazii se meze nekladou.

A závěrem – živočišnost – to je to, na co muži reagují nejvíce.

Pozitivní žena plná chuti do života, energie a elánu má vždy mnohem větší sex-appeal a drive než ledová královna, netykavka, která nesnáší celý okolní svět. Buďte svá, častěji se usmívejte, užívejte si života, sexu i svého těla. A to v každém věku!

Veškeré limity i měřítka si nastavujeme pouze my samy – ujistěte se, že jste si ta svá nenastavila příliš těsně! Ve světě plném stresu a povinností si vždy ponechte alespoň malý koutek, kde se cítíte žensky, krásně a sexy! Taková energie je zcela nezaměnitelná.

A vězte, že naše zdraví, s tím spojena i intimita mají obrovský vliv na naši psychickou pohodu a vzhled!

Lia Kees

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *