Dostává se Vám méně, než jiným?

Nepoznala jsem zatím ženu netoužící po překvapeních, dárcích, projevech lásky a pozornosti od svého milovaného partnera. Dříve jsme se dozvídaly o takovýchto “gestech” pouze v okruhu svých kamarádek, při společně stráveném odpoledni u kafíčka nad magazíny společenských rubrik. Nyní, v době rozvinutých sociálních sítí, nám neunikne jakých pozorností se dostává stovkám žen, naším online idolům, které nikdy ani nepoznáme osobně. Všichni jsme postupně zakusili tuto Instagramovou masáž v podobě dokonalých přeretušovaných fotografií s těmi nejluxusnějšími kousky, je to tak?

Začneme podvědomě přenášet tyto útržky cizího virtuálního života na život vlastní. Začíná to kladnou touhou postupně přerůstající k závisti a nesmyslnému srovnávaní. Ačkoliv dobře víme, že Instagram se od reality velmi liší, občas si položíme otázku: Proč ona ANO a já NE?! 

Jak to vlastně bývá s dárky / pozorností ve vztahu?  Proč některé ženy dostávají více a jiné zase vůbec nic?

Pojďme si to rozebrat.

Ať už je to dnešní dobou ovlivněnou Instagramem, či marketingem předních světových značek, které se nám podbízí na každém kroku, stalo se nadiktovaným trendem vlastnit aspoň jednu věc s jejich logem. Zejména takovými kousky někteří muži rozmazluji své partnerky. Avšak ne úplně všechny….

Osobně bych rozselektovala do čtyřech skupin ženy, které se velké pozornosti a velkorysých gest od mužů nedočkají a to jsou : 

1 – zástupkyně emancipovaných ředitelek zeměkoule.

Zákonitě si ve vztahu prosazují svoji vůdčí pozici. Před svým partnerem ustavičně kritizují a pomlouvají své okolí, zejména hloupé “kamarádky”. Chlapa nechválí. Neustále se přehnaně pyšní svojí chytrostí, výjimečností, vzděláním a úžasným zaměstnáním, které často předhazují svému méně schopnému protějšku. Takového si k sobě logicky přitáhnou neb v nich převažují někdy až příliš “mužské” rysy. Jejich protějšek je tedy často slabším článkem společného soužití a tak nemá ani přílišnou motivaci ženě dokazovat mužnost a náklonnost velkorysými gesty.. a když už to udělá, je to vždy v jejich očích stejně málo! 

2 – Ženy, které toho samy příliš nechtějí , bojí se … 

V začátcích vztahu shazují své požadavky a touhy ve strachu, že daného muže odradí protože toho požadují “prespříliš”. Přeci nejsou jako ty ostatní coury! Cítí se až provinile, zavázaně, když jim muž přinese nějaký dárek. Těší se a radují z jeho pouhé přítomnosti. Dávají mu najevo, že jsou pokorné a nenáročné. Typické věty “Ježíš, to já nechci, nekupuj mi to! Je to příliš drahé, to si nezasloužím! Mne ke štěstí stačíš jen ty, víc už nepotřebuji!” Tento postoj se hlouběji a hlouběji promítá  do společného soužití. Muž zajistí nutné minimum, víc však už neinvestuje. K čemu? ..

3 – Ženy – “kámoše”

Místo svůdné a jemné bytosti má vedle sebe chlap napůl hrubé stvoření. Ženskou, která mluví hodně sprostě, chodí s ním často “na pivo” probírá nevhodná / nechutná témata. Stylizuje se do maskulinní role, která ženě opravdu nepřísluší .. v tomto případě opravdu není o čem diskutovat. 

4 – Závěrem zde máme materiální dračice..

Těmto nepřehlédnutelným dámám z očí přímo kouká kalkulačka a už při druhém rande (pokud nápadník prošel prvním kolem včetně řádného googlování) se snaží chlapa manipulovat k neřízenému utrácení peněz za její osobu.. zástupkyně této skupiny bývají převážně velmi atraktivní, tudíž jsou pro chlapa výborným doplňkem či zábavou na pár večerů, maximálně společnost při utajené dovolené…Dotyčné zákonitě očekávají, že dostanou vše, hodně a hned . Ze sebe, kromě svého těla a falešného úsměvu, nevydají NIC ! Málokterý muž přijme dobrovolně roli pouhé chodící kasičky… Zaplatí bez řečí doslova za pár divokých večerů ..ale tím to zhasne 😉

( Našla-li jste se v některém z výše definovaných skupin – nebo zažíváte ojedinělou situaci, kterou chcete vyřešit – můžeme na změně k Vámi vytouženému cíli společně zapracovat – info@liakees.com

Chci vyzdvihnout, že podstatnou roli hraje výběr správného partnera. Chlapa opravdu nepředěláte, pamatujte si to. Vyberete-li si dámy do vztahu egoistického burana, myslícího pouze na svůj blahobyt a pohodlí, který Vám dává od počátku vztahu svým chováním jednoznačně najevo, že mu jsou Vaše touhy a přání zcela ukradené – neočekávejte, že se jeho vlastnosti změní po svatbě. Po dětech to bude ještě horší! Tento fakt se tyká všech tuze nevyhovujících vlastností, které sledujete u partnera už na začátku známosti. Je smutné, že na to některé ženy dobrovolně přistupují.

Co je správným klíčem ke zvýšení pozitivní materiální pozornosti,  máme-li správně vybráno.. Nechtíc nic? Chtít málo? Chtít moc? 

Nechte partnerovi dostatečný prostor na to Vás překvapit. Netlačte na něj. Nestavte vámi vytoužené materiální hodnoty za každé situace na první místo. Láska muže a Vaše štěstí netkví v tom, zda Vám koupí jedny boty navíc. Musíme pochopit a držet se faktu, že muži investují své těžce vydřené finance s rozumem, oproti nám ženám. Jen my víme, jak je pro nás důležité vlastnit čtyři páry témeř identických černých lodiček s detailem různých tvarů i velikosti podpatků. Co je důležité – umět to svému protějšku správnou, nekonfliktní formou sdělit! Pro většinu mužů je to vyhazování peněz, žádný rozdíl mezi nimi nevidí. 

Muži nejsou hloupí…ačkoliv jim určité detaily často uniknou (což je pro nás plusem ), za každé situace vycítí manipulaci či přehnané zneužívání, nejen ve svém pracovním životě! A pozor dámy, ne vždy to řeknou nahlas….

Chlap velmi rád velkoryse investuje do perspektivní a exkluzivní ženy, která mu dá jasně svým chováním i činy najevo, že za to stojí…. V pozitivním slova smyslu jí vnímá jako dlouhodobou investici. Proč by svá aktiva a píli věnoval někomu, o kom ví že o něj brzy přijde..?

  • Do partnerky, která ho dokáže podržet i v těch horších / těžších chvílích.. nikdy neshazuje jeho ego a mužnost. Ví, že je mu oporou stojící vždy při něm. Dává mu přirozeně najevo zájem, něhu i lásku. 
  • Do ženy, která investuje do vztahu velkou část sebe.. a přesvědčuje muže chytře denně o tom, že si vybral správně.
  • Otevře se  po všech stránkách jen té, u které cítí, že jeho finance nejsou to jediné po čem touží.

Naučte se nejprve dávat, upřímně a od srdce. Pokud chcete ve vztahu dostávat. Ukažte, že do vztahu investujete svojí nejlepší část. 

Neupozaďujte zároveň své standarty, touhy a přání. Sdělte je svému protějšku při vhodných příležitostech. Nikdy na něj vyčítavě netlačte, má to mnohdy úplně opačný efekt. Chlap nikdy nebude dělat to, co mu je partnerkou doslova “nařízeno”. Příjemnější je dostávat upřímnou pozornost z lásky, nežli z donucení. Souhlasíte?

Zpestření ve formě dárků, překvapení a zážitků jsou nesmírně důležitá. Stavět hloupě a sveřepě své štěstí na materiálních hodnotách se nevyplácí! Znám a se zaujetím sleduji spousty párů v různých fázích “soužití”, kde je skořápka jejich vztahu posázená zlatem a diamanty. Při bližším zkoumání, na první pohled neviditelných trhlin tohoto pozlátka, najdete ale jen prázdnotu, bolest a zklamání..

Najděte si svoji zlatou střední cestu.. a držte se hesla – co vysíláš, to přijímáš

Lia Kees

8 Comments

  1. Dalsi super clanek se kterym musim souhlasit.. Taky hlavne zalezi jakeho muze si najdeme. Nekteri holt skrbli na vsem a neprinesou domu ani obycejnou kytku, nebo oblibenou cokoladu..

  2. Moc děkuji za článek, je velmi čtivý a pravdivý. Souhlasím s Vámi v myšlence “co vysíláš, to přijímáš”. Nelze, dle mého, očekávat, že se pro Vás partner “rozdá”, když mu to nijak neoplácíte (láskou, podporou, pochopením…). Což ovšem neplatí jen v milostném kruhu, ale také rodinném, pracovním atd. (i když to momentálně nesouvisí s Vašim článkem). Ale přiznám se, že i mně to dlouho trvalo, než jsem to pochopila 🙂 . Těším se na Vaše další články! Obzvlášť na ten věnovaný sebelásce, pokud jsem to v komentářích na instagramu zahlédla správně.

    1. Zdravim! Dekuji za nazor a zpetnou vazbu <3 Je to pro mne velmi dulezite! Clanek na tema "sebelaska"budu publikovat v nasledujicim tydnu! Preji krasny vecer, LK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *